Android Developer Days 2015

Uzun bir süredir yeni bir yazı yazamıyordum.Bu süreye bir de site taşıma olayları eklendiğinde yedeğinde tam olaması durumunda bir iki yazım silindi.Önemli değil artık buda bana blog tutmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bundan sonra daha çok yazmaya ve paylaşmaya çalışacağım. Ve bunu geçen ay düzenlenen ADD(Andorid Developer Days) 2015 ile açıyorum.

Android Geliştirici Günleri 11-12 Mayıs tarihlerinde, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlendi. 4 binin üzerinde  yerli ve yabancı teknoloji severi etkinliğe kayıt oldu. 4 paralel oturumda gerçekleşen sunumların yanında workshop sınıfı ve hackathon da bulunuyordu. Bunların hepsi düşünüldüğünde müthiş büyük bir etkinlik ortaya çıkması kaçınılmazdı.En başından beri desteklediğim ADD ye ilk kez katılma fırsatı bulmuştum. Şimdi de bu etkinlikteki önemli noktaları sizler ile paylaşmayı çalışacağım.

“Kendini geliştir, dünyayı değiştir” 

İlk olarak müthiş bir ekip ve çalışma disiplininden dolayı GDG Ankara ekibini tebrik ediyorum.  Paylaşmanın, ve böyle bir sorumluluk üstlenmenin ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçek.

2. olarak GDG Türkiye Kitabı

Android konusunda tecrübeli 11 yazarın bir araya gelerek oluşturdu bir kitap. Gerçekten çok önemli bir başarı. Türkçe kaynak eksikliğin azaltılması için böyle işlerin artmasını isterim. Bu kitapta Android konusunda en önemli konulara değinilmiş. Benimde kütüphanemde yerini aldı.

android-mutfagindan-secmeler.

3.Canlı Yayınlanması

Canlı yayın gerçekten çok önemli isteyip gelemeyen bir sürü insan var yada daha sonra izlemek istiyor insan kaçırdığı yerleri. Bu bağlamda canlı bağlantı Buutterfly Tv üzerinden sağlandı ve şuanda kaçırdığımız yerleri izleyebiliyorsunuz.

4.Bir Dünya Farklı Teknoloji ile Tanışma Fırsatı

Stantlarda bir çok teknolojik yeniliği deneyebilirsiniz. Sanal gerçeklik Cardbor, Drone bunlardan bazıları hatta atari bile oynayabiliyorsunuz. Bunun yanında en önemlisi sunumlarda hiç bilmediğiniz teknoloji ve konu hakkında bir çok bilgi sahibi oluyorsunuz.

5. Nasıl daha iyi yapabiliriz

Etkinlik kapanış konuşması oluyor ve katılımcılara şöyle bir soru yöneltildi. Sizce daha iyi nasıl yapabiliriz siz ne düşünüyorsunuz?

Bu benim bu zamana kadar hiç bir etkinlikte duymadığım bir şey idi.Katılımcılardan birkaç kişi kendi görüşlerini belirtti. Burada ki önemli nokta şu idi.Biz hep beraber daha iyisini yapabiliriz ..

6.Mutlu, yaptığı işi seven, fedakar insanlar..

add2015

 

Android Developer Days hakkında daha fazla bilgi için;

http://www.androiddeveloperdays.com/2015/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.