Google’ın Dinazor Oyunu

İnternet bağlantımız kesildiğinde karşımıza sık sık çıkan bir dinazor var. Çoğu zaman sinirimizi bozan bu dinazor aslında çok farklı bir şey için. Google düşünmüş madem bu adamların neti yok biraz oyun oynasınlar zaman geçirsinler demiş iyi de yapmış..

Net bağlantımın kötü olmasından dolayı her zamanki bu web sayfası kullanılamıyor yazısı ile ve bir küçük dinazorla karşı karşıyaydım.

Sinirlenip klavyede space (boşluk) tuşuna bastım ve dinazor hareket etmeye başaladı ve bir müzik sesi geliyordu . İşte bu google dinazor oyunu n başlangıcıydı. İlk başta ne olduğunu anlayamadım ve ilk engelde yandım. Aşağıda resimde görüldüğü gibi

google-dinazor-oyunu

 

Şans eseri denk geldiğim bu oyunda space tuşu ile dinazor zıplıyor ve engelleri geçiyor. Engellerde şekilde görüldüğü gibi hep kaktüs ağaçlarından oluşuyor. Engelleri geçerek puan kazanıyorsunuz. Her 100 puanda sizi dıtt sesiyle uyarıyor. Gittikçe zorlaşan bu oyunda dinazor hızlanıyor engellerin mesafesi daralıyor.

Mouse ile url kısmına tıklarsanız oyun duruyor yani pause gibi. Tekrar dinazorlu alana tıklarsanız oyun kaldığı yerden devam ediyor.

 

bu-web-sayfası-kullanılamıyor

 

Bu oyuna o kadar alıştım ki net gelince oyun yarıda kesiliyor o zaman netin geldiğine kızıyorum.

Yani artık “yine mi net yok”,  “dinazor yine mi sen” diye üzülmeyin oyunun keyfini çıkarın eminim çok zevk alacaksınız.

Google dinazor oyunu şuanlık rekorum olan 724 puan.;

**** Güncelleme: 2017

Google Dinazor oyununda ki Yenilikler.

Evet arkadaşlar, bu yazıyı yazdığımda yukarda da görüleceği üzere 28 Şubat 2015 yılı idi. Şuan 2017 Ocak itibari ile oyunda bir hayli değişme var.

Adamlar boş durmamış oyunu geliştirmiş. Mesela oyuna kuş eklenmiş. Bu kuş geldiginde sizin eğilmeniz yada zıplamanız lazım duruma göre yoksa yanabilirsiniz.

Aynı zamanda ilerledikçe hava kararıyor hatta gece ve gündüz oluyor. Bakalım bizi daha neler bekliyor..

 

google-dinazor-oyunu

 

 

 

6 thoughts on “Google’ın Dinazor Oyunu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.