icebucketchallenge nedir

Büyük bir sosyal sorumluluk projesine dönüşen bu projenin amacı ALS hastalığına dikkat çekmek ve bu hastalığa karşı insanların bilinçlenlenmesini sağlamak. Bu proje ile bağış toplamayı hedeflenirken fenomen oldu  ve tüm dünyada ses getirmeye başladı.

icebucketchallenge

ALS hastalığı hakkında insanları bilinçlendirmek için yapılan bu iddiada, insanlar buz dolu bir kovayı başlarından aşağı dökerken kendilerini videoya alıp sosyal medyada yayınlıyorlar ve bir başkasını da bunu yapmaya davet ediyorlar. Daveti reddeden kişiden ise ALS yardım derneğine 1000 TL bağış yapmasını istiyorlar.Bu projeye katılan ünlülerden bazıları;
Bill Gates, Justin Timberlake, Mark Zuckerberg, Tim Cook,  Cristiano Ronaldo..

Mark Zuckerberg’in meydan okumasına karşılık veren Bill Gates.

Yemeksepeti CEO su Nevzat Aydın, kendisine meydan okunması sonucu #IceBucketChallenge projesi için çalışanlarıyla birlikte kamera karşısına geçti. Aynı zamanda bu kampanya için maddi bağışta da bulunduğu açıklayan Aydın, Arda Turan, Ali Sabancı ve Burcu Esmersoy’a meydan okudu.
Onlar bu meydan okumasına cevap verecekler mi bilmiyorum ama ben bana meydan okunmasını bekliyorum.:)

 

 

1 thought on “icebucketchallenge nedir

  1. icebucketchallenge tam bir şerefsizliktir bence afrika’da insanlar bir damla su bulamazken kova kova suyu tepelerinden aşağıya boşaltıyor bu insanlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.